czwartek, 7 lutego 2013

328. Rage Against The Machine - Rage Against The MachineWłaściwie tylko wokal sprawia, że ta płyta jest tak nisko, a konkretnie moje uczulenie na rap.Wszystko jest zajebiście, ale na dłuższą metę gadający facet mnie zwyczajnie wkurwia i wyczekuję instrumentali. I nawet nie mam co uzasadniać, bo to kwestia "czucia" - niektórzy nie czują np. wrzasków w muzyce, ja przepadam.

Fantastyczna sekcja rytmiczna i niesamowity power tak w ogóle. I chwilami dźwięki, którymi chyba mocno inspirował się zarówno System jak i Tool, więc ogólny szacunek i pokłony. Zresztą Maynard się nawet po drodze przewija.5 komentarzy:

 1. Tak sobie dzisiaj o Toolu czytałem i się dowiedziałem, że Tom Morello zapoznał ze sobą Jonesa i Keenana (Jones był jego kumplem ze szkoły). A co do płyty, nie wiem, co ci się w rapie nie podoba, akurat tutaj bardzo ładnie pasuje.

  Chociaż wolę Audioslave. Ale to chyba ze względu na miłość do grunge'u i Soundgarden.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wiem. I o historii z Morello i Maynardem nie widziałem, a to ci dopiero ciekawostka!

   Też Audioslave wolę.

   Usuń
 2. RAPTOR! Świnie lastają. :) No i wog'le, ratm >> audioslave.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, głównie z tobą mi się kojarzy ten kawałek co wrzuciłem

   Usuń
 3. ratm ma swój urok, w sumie też miałem uczulenie na ten wokal, ale na przestrzeni lat jakoś się do tego przyzwyczaiłem. A zdarza się że bywam na koncertach takich lokalnych zespołów i co niektórzy robiącovery... przyznam, że jest sztuką tak zagrać aby nie zmasakrować RATM. Wokalu nikt nie podrobi, ale jeżeli grupa sięspisze instrumentalnie to porywają tłum, a nawet najbardziej oporni zaczynają się bujać do tej sekcji rytmicznej.
  tak, audioslave, może nie przepadałem za soundgarden, chociaż nie gardziłem. Ale nie wiem jak oni to zrobili, że tak mi daje radę ;) utworów które mi sie nie podobają to dosłownie mógłbym policzyć na palcach. W zasadzie każdy w jakimś sensie mnie "porywa", aha i uwielbiam jeździć w dłuższe trasy samochodem właśnie przy audioslave

  OdpowiedzUsuń